UKS Dwójka Maków Mazowiecki - UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki

Podsumowanie rundy finałowej

18.04.2011

Wygraną zakończyła się nasza przygoda z IV ligą. Niestety tak jak rok temu, oczekiwania przed sezonem były o wiele wyższe niż 5 miejsce w rundzie finałowej. O ostatecznym wyniku na pewno zadecydowały dwie przegrane w grupie z Zawidzem i nasza pozycja startowa w II rundzie. Zaczęliśmy z 0 dorobkiem punktowym, a zakończyliśmy z 8 punktami na koncie. Jako gospodarze byliśmy bardzo gościnni, ponieważ każda drużyna wywoziła z Makowa choćby 1 punkt. Oto wyniki spotkań II rundy w wykonaniu naszych siatkarzy:

UKS Dwójka Maków Mazowiecki - SPS 4 CV Garwolin 3:2 (17:25; 25:21; 23:25; 25:20; 15:13)

UKS Dwójka Maków Mazowiecki - MUKS Bielik Refresko Kołbiel 3:2 (24:26; 25:20; 23:25; 25:15; 15:12)

UKS Dwójka Maków Mazowiecki - UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 2:3 (21:25; 27:25; 25:20; 20:25; 16:18)

UKS Wilanów Powsinek - UKS Dwójka Maków Mazowiecki 3:0 (25:20; 25:22; 25:16)

SPS 4 CV Garwolin - UKS Dwójka Maków Mazowiecki 3:0 (25:17; 25:8; 25:23)

MUKS Bielik Refresko Kołbiel - UKS Dwójka Maków Mazowiecki 3:1 (23:25; 27:25; 25:21; 25:16)

UKS SParta Grodzisk Mazowiecki - UKS Dwójka Maków Mazowiecki (28:30; 25:17; 25:12; 20:25; 16:14)

UKS Dwójka Maków Mazowiecki - UKS Wilanów Powsinek 3:2 (18:25; 25:16; 23:25; 25:12; 15:8)

W niektórych spotkaniach zabrakło na pewno szczęścia i postawienia w końcówce seta "kropki nad i". Jeśli chodzi o mecze rozegrane w rundzie finałowej to plan minimum wykonaliśmy w 99%, ponieważ pokonaliśmy prawie wszystkie zespoły, zabrakło tylko zwycięstwa nad liderem UKS Spartą. w tych spotkaniach było bardzo blisko o czym świadczą pięcio setowe pojedynki.

Naszą grupę wygrała UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, która wyprzedziła SPS 4 CV Garwolin, która powalczy o awans w barażach z MMKS Mińskiem Mazowieckim. Trzecią ekipą została drużyna z Kołbieli, zaś nasz grupowy pogromca Zawidz zajął 4 miejsce. O tym kto zajmie 5 miejsce rozstrzygnął bezpośredni pojedynek między Makowem, a Wilanowem i to Dwójka zajęła 5, zaś Powsinek 6 miejsce w sezonie 2010/2011 IV Ligi.

Wygrana na koniec

18.04.2011

Już przed meczem było wiadomo, że obie drużyny powalczą tylko o 5 miejsce w IV lidze. Pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się zwycięstwem 3:0 dla Powsinka.

Pierwszego seta bardzo dobrze rozpoczęli goście, swobodnie grając wyszli na prowadzenie 2:8. Za Cezarego Godlewskiego wszedł Artur Jaworski. Przyjezdni utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie do 7:13 i 13:20, na boisku najpierw pojawił się Tomsz Szymborski za Daniela Kęsaka oraz Krzysztof Tyburski za Łukasza Złotkowskiego. UKS przegrał pierwszego seta do 18.

Od samego początku drugiej odsłony to zawodnicy makowskiego UKSu byli stroną przeważającą. Od stanu 11:8 nasi odskoczyli na kilka punktów i przy stanie 14:9 trener gości poprosił o czas. Ta na nic się zdała, ponieważ gospodarze jeszcze bardziej docisnęli i wygrali tego seta do 16.

W trzecim secie obie drużyny walczyły do upadłego. W secie obie drużyny prowadziły kilka razy i ostatecznie to Powsinek miał dwie piłki setowe i wykorzystali dopiero drugą szansę na objęcie prowadzenia w tym meczu.

Rozzłoszczeni gospodarze przystąpili do czwartego seta w bojowych nastrojach. Zaczęli od 5:0, sukcesywnie powiększajšc swoją przewagę, a dalej było już tylko lepiej, Najpierw trener gości poprosił o kolejny czas w tym meczu przy stanie 11:5, następnie makowscy siatkarze skrzętnie wykorzystując błędy zawodników z Powsinka wygrali tego seta do 12.

I jak pokazały poprzednie mecze fazy play off ( na 3 mecze rozegrane u siebie Dwójka rozegrała trzy pięciosetowe pojedynki), tego dnia nie mogło być inaczej. Także czekał na nas tie break.

Od początku ostatniej partii Dwójka prowadziła trzema punktami, a po zmianie stron Nasi zdobyli ostatnie, jakże cenne punkty i wygrali tego seta do 8 i cały mecz 3:2.

UKS Dwójka Maków Mazowiecki: Jaworski K., Lipiński , Kęsak, Godlewski, Ciszkowski, Złotkowski, Miecznikowski (libero) oraz Szymborski A., Szymborski T., Tyburski, Jaworski A.

UKS Dwójka Maków Mazowiecki - UKS Powsinek Wilanów 3:2 (18:25; 25:16; 23:25; 25:12; 8:15)

Znów tie break ze Spartą!

15.04.2011

UKS Dwójka Maków Mazowiecki: Jaworski K., Lipiński , Kęsak, Godlewski, Ciszkowski, Szymborski A., Miecznikowski (libero) oraz Tyburski

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki - UKS Dwójka Maków Mazowiecki 3:2 (28:30; 25:17; 25:12; 20:25; 16:14)

Odwodnieni w Kołbieli!

06.04.2011

Na samym początku opisu z meczu, należy napisać, że po raz pierwszy w tym sezonie spotkaliśmy się z sytuacją, że gospodarze nie przygotowali wody dla gości. Na hali w Makowie nigdy taka sytuacja miejsca nie miała, zaś dla panów z Kołbieli, może to jest właśnie klucz do zwycięstw - odwodnienie przyjezdnych.

Na meczu zabrakło kilku naszych zawodników: Macieja Wróbla, Łukasza Złotkowskiego, Krzysztofa Tyburskiego i Adama Szymborskiego.

Mecz rozpoczęliśmy od wysokiego prowadzenia 2:9, głównie dzięki dobrej grze w obronie i skuteczności na kontrze. Zawodnicy z Kołbieli doszli nas przy wyniku 12:12, żeby po chwili prowadzić 13:12. Gospodarze utrzymywali prowadzenie i odskoczyli nam nawet na 3 punkty (21:18), na placu gry za Artura Jaworskiego pojawił się Tomasz Szymborski, wygraliśmy trzy akcje z rzędu i objęliśmy prowadzenie w secie 22:23. Jak nigdy końcówka należała do nas i wygraliśmy tego seta do 23.

Druga partia była wyrównana do stanu 15:15. Od tego momentu gospodarze wyszli na czteropunktowe prowadzenie (19:15), ale nie na długo, ponieważ od wyniku 21:18 doprowadziliśmy do remisu. Po chwili znów gospodarze prowadzili dwoma punktami (23:21), by kolejny raz dać się dogonić (23:23). Przy stanie 24:23 Kołbiel nie wykorzystała piłki setowej, a za chwilę po zespsutej zagrywce Czarka Godlewskiego my też nie skorzystaliśmy z objęcie prowadzenia 0:2 i przegraliśmy tego seta do 25.

To co się stało w trzecim secie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Najpierw prowadzenie 0:7, 4:12, 8:15 i byliśmy o krok od zwycięstwa i objęcie prowadzenia w meczu. Niestety nasza przewaga malała w mgnieniu oka i goście wyrównali 18:18. Na boisku pojawił się tym razem Jaworski za Szymborskiego. Objęliśmy prowadzenie 18:20, żeby po chwili znów oddać łatwe punkty rywalom i przegrać tego seta do 21.

Ostatniš partię gospodarze rozpoczęli tak jak my w pierwszym i trzecim secie. Wysokie prowadzenie 10:3. U nich też pojawiła się dekoncentracja i przewaga zmalała do dwóch oczek i przy stanie 16:14 zrobiło się 22:14. Ostatecznie czwartego seta gospodarze wygrali do 16.

UKS Dwójka Maków Mazowiecki: Jaworski K., Lipiński , Kęsak, Godlewski, Ciszkowski, Jaworski A., Miecznikowski (libero) oraz Szymborski A.