UKS Dwójka Maków Mazowiecki - UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki

Porażka w Wilanowie

10.03.2011

O tym meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć! Tego dnia nie szło nic, cały nasz zespół zagrał beznadziejnie. Kiedy zaś były przebłyski w naszej grze, w "dobrych" momentach gwizdali sędziowie, którzy dali nam się poznać ze złej strony szczególnie w II secie tego meczu.

Pierwszego seta rozpoczęliśmy od dobrej gry. Do stanu 9:9 wszystko wyglądało bardzo dobrze. Wtedy zaczęliśmy popełniać błędy, które nie powinny nam się były przytrafić. Gospodarze odskoczyli nam na kilka punktów i wygrali tego seta do 20.

Drugą partię zaczęliśmy od naszej słabej gry w przyjęciu co obrazował wynik 4:7. Gospodarze dobrze zagrali w obronie i wykorzystywali grę na kontrze. Zbliżyliśmy się do nich dopiero przy wyniku 19:20, ale wtedy sędzia nie odgwizdał dwóch ewidentych błędów graczy z Wilanowa, najpierw ataku w antenkę, a później piłka powędrowała wysoko nad blokiem, a sędzia odgwizdał piłkę po bloku, tłumacząc się tym, że: "było słychać". Zamiast 20:22 zrobiło się 23:21 i gospodarze wygrali tego seta do 22. Ta partia była najbardziej wyrównana i kto wie jakby się potoczył cały mecz, gdyby nie błędy głównego arbitra.

Kolejnego seta rozpoczynamy całkowicie bez chęci do walki. Najpierw wynik 3:0, następnie szybko 10:3. Czas dla naszego zespołu i troszkę lepsza gra, 12:9. Gospodarze wygrywali kolejne akcje, a my chyba chcieliśmy jak najszybciej zejść z tego boiska. Przegrana do 16 i cały mecz 3:0.

UKS Dwójka Maków Mazowiecki: Jaworski K., Lipiński , Złotkowski, Godlewski, Ciszkowski, Kęsak, Szymborski T. (libero) oraz Szymborski A., Jaworski A., Wróbel, Miecznikowski

UKS Powsinek Wilanów Warszawa - UKS Dwójka Maków Mazowiecki 3:0 (25:20; 25:22; 25:16)